Ojciec Rajmund, rekolekcjonista i duszpasterz podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z rekolekcjami w Zaborówcu połączonymi z dietą warzywno-owocową oraz własnym życiem duchowym.

Korzyści z Postu Daniela

Podczas pierwszego pobytu, Ojciec Rajmund doświadczył korzyści płynących z Postu Daniela. 10-dniowa dieta warzywno-owocowa znacząco wpłynęła na jego problemy z zespołem drażliwego jelita, przynosząc mu ulgę.

Od uczestnika do rekolekcjonisty

Z biegiem lat, Ojciec Rajmund ewoluował z uczestnika rekolekcji na ich prowadzącego. Jego pierwsze doświadczenia z rekolekcjami w Pniewach u sióstr urszulanek oraz w Zaborówcu, przyniosły mu zarówno wyzwania, jak i błogosławieństwa. Podczas naszej rozmowy mówił o tym, że angażując się w prowadzenie rekolekcji, musiał zmagać się z wyczerpaniem, ale równocześnie doświadczył wielkiego błogosławieństwa służąc innym poprzez sakramenty, rozmowę i modlitwę.

Wspólnota „Modlitwa i Post o Chlebie i Wodzie”

W dalszej części rozmowy, Ojciec Rajmund podzielił się historią wspólnoty „Modlitwa i Post o Chlebie i Wodzie” w Starachowicach, która niedawno świętowała 25-lecie. Wspominał, że wszystko zaczęło się w Wąchocku w 1998 roku, jako przygotowanie do rekolekcji w Medjugorie. Z czasem, ta praktyka przekształciła się w stałą wspólnotę. Ojciec Rajmund wyraźnie podkreślił, że post o chlebie i wodzie jest dla niego „wielkim darem Bożym” i wierzy, że „jeżeli wchodzimy w post z wiarą i miłością, dokonują się cuda”.