Lokalizacja

Rekolekcje z Postem Daniela

Zaborówiec, ul. Powstańców Wielkopolskich 24

64-150 Wijewo

Dom Rekolekcyjny

Przybyszów wita Matka Boża Ucieczka Grzeszników, kopia cudownej figury z Sanktuarium Wieleńskiego. Dom Rekolekcyjny sąsiaduje bezpośrednio z lasem, który oferuje nieograniczone możliwości spacerowe. Teren wokół Domu wraz z parkingiem i placem sportowym jest ogrodzony. Nadaje się doskonale do minispacerów, odpoczynku na świeżym powietrzu, spotkań, itp. Piękna grota z Pietą zaprasza do zatrzymania się na modlitwę czy chwilę zadumy. Centralnym miejscem naszego Domu jest kaplica z Najświętszym Sakramentem.

 

 

Zaborówiec

położony na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Okolica urzeka pięknem przyrody i wspaniałym mikroklimatem. Malownicze krajobrazy, urokliwe zaułki sprzyjają spacerom, a cisza i kontakt z naturą stwarzają znakomite warunki wypoczynku. Lasy bogate w runo, 24 jeziora, łąki, rezerwaty stanowią niepowtarzalne atrakcje przyrodnicze i turystyczne. Jeziora połączone kanałami tworzą malownicze szlaki kajakowe. Osobliwością przyrodniczą jest Wyspa Konwaliowa. Warto odwiedzić Galerię Rzeźby Ptaków w Górsku, która eksponuje 300 ptaków w naturalnej wielkości i ubarwieniu z tego terenu oraz obejrzeć przygotowania płaskorzeźb i figur do scen z „Pana Tadeusza”, które będą umieszczone w planowanym dworku.

Na uwagę zasługują pobliskie zabytkowe kościoły pocysterskie: – Kościół pw św. Jana Chrzciciela w Przemęcie – Kościół pw św. Wojciecha w Kaszczorze – Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu Od 1990 roku tworzą one część europejskiego szlaku cysterskiego.

Wybierając się na dłuższe spacery czy przejażdżki rowerowe, można zobaczyć wiele atrakcyjnych miejsc.

 

Rekolekcje z Postem Daniela

Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny św. Urszuli Ledóchowskiej
ul. Powstańców Wielkopolskich 24
64-150 Zaborówiec