PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA BEATYFIKACJE KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO I M. ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

30.08 - 8.09 2022

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

Poznań-Lednica-Gniezno-Strzelno-Kruszwica-Włocławek-Płock-Żelazowa Wola-Kampinos-Laski-Wilanów-Warszawa-Rembertów-Niepokalanów-Szymanów–Rokitno-Ołtarzew-Łowicz-Łęczyca-Tum-Licheń-Tulce

Dzień 1: WTOREK 30 SIERPNIA

Spotkanie z pilotem. Godz. 08.00 Msza Święta w Katowicach ul. Gawronów 20. Przejazd przez Wrocław i Leszno do Poznania. Ok. 15.00 zwiedzanie Poznania: Ostrów Tumski z Katedrą Poznańską i grobami pierwszych władców Polski – Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Mieszka II i Kazimierza Odnowiciela. Stary Rynek (trzeci w Polsce), poznańskie koziołki – symbol Poznania, kościół Bożego Ciała – cud eucharystyczny. Przejazd na nocleg. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 2: ŚRODA 31 SIERPNIA

Śniadanie. Gniezno pierwsza stolica Polski i pierwsza metropolia. Miasto św. Wojciecha. Msza Święta w Bazylice Prymasowskiej. Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Archidiecezjalne. Lednica, Ostrów Lednicki – przypuszczalne miejsce przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Przejście przez symboliczną rybę. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 3: I CZWARTEK MIESIĄCA 1 WRZEŚNIA

Śniadanie. Przejazd do Strzelna na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. Zobaczymy dwa stare i cenne kościoły: kościół św. Trójcy z 1170 r. i św. Wojciecha z rotundą św. Prokopa. Świątynia ta ma kwadratowe prezbiterium, dwie półkoliste absydy od północy i okrągłą wieżę od zachodu. Msza Święta. W Strzelnie urodził się Albert Abraham Michelson (1852-1931) fizyk amerykański, lauret nagrody Nobla. Przejazd do Kruszwicy. Kolegiata św. Apostołów Piotra i Pawła i ruiny zamku z Mysią Wieżą. Przejazd do Włocławka stolicy Kujaw. Gotycka Katedra z XIV w. Wniebowzięcia NMP. Bulwar spacerowy przy tamie we Włocławku – miejsce wrzucenia zwłok ks. Jerzego Popiełuszki do Wisły. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: I PIĄTEK MIESIĄCA 2 WRZEŚNIA

Śniadanie. Msza Święta Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (20 lutego 1931 – wizja Jezusa Miłosiernego). Płock – historyczna stolica Mazowsza, stolica Polski od 1079 do 1138, dziś znana z koncernu naftowego Orlen. Leżący nad Wisłą Płock był jednym z najważniejszych miast historycznego Mazowsza. Pamiątki tej chlubnej przeszłości zachowały się na wysokiej nadwiślańskiej skarpie zwanej Wzgórzem Tumskim. Bazylika Katedralna ze słynnymi drzwiami płockimi, które są kopią romańskich drzwi z 1154 r. Stary Rynek – ogromny plac z fontanną i ratuszem. W budynku pod numerem 14/18 doznała pierwszego objawienia Faustyna Kowalska. Zamek w Płocku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: I SOBOTA MIESIĄCA 3 WRZEŚNIA

Śniadanie. Przejazd do Żelazowej Woli. Dworek w Żelazowej Woli – miejsce narodzin Fryderyka Chopina. Chyba w żadnym innym miejscu na świecie melodie chopinowskich mazurków, nokturnów czy ballad nie brzmią tak jak tutaj. Przejazd do Kampinosu – barokowy kościół Wniebowzięcia NMP. Puszcza Kampinowska – Kampinowski Park Narodowy. Laski – Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych. Msza Święta. Róża Czacka założycielka ośrodka dla niewidomych w Laskach – błogosławiona Kościoła Katolickiego – 12 września 2021 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzieło Lasek. Związki ze Stefanem Wyszyńskim. Przejazd do Niepokalanowa na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: 23 NIEDZIELA ZWYKŁA ROK C 4 WRZEŚNIA

Śniadanie. Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie. Msza Święta i zwiedzanie. Pałac i ogrody Króla Jana III Sobieskiego. Przejazd do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu gdzie msze św. za ojczyznę odprawiał ks. Jerzy Popiełuszko. Muzeum ks. Jerzego w podziemiach kościoła. Stare Powązki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: PONIEDZIAŁEK 5 WRZEŚNIA

Śniasanie. Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie. Na miejscu zapoznamy się historią Bitwy Warszawskiej w sierpniu 1920 r. Przejazd na Stare Miasto wWarszawie (zabytek UNESCO). Archikatedra św. Jana – kościół i podziemia. Plac Zamkowy. Kosciół św. Anny. Zamek KrólewskiRynek Starego Miasta, Uliczki Starówki, Nowe Miasto, kościół św. Jacka, Rynek Nowego Miasta kościół Sakramentek i kościół Franciszkanów. Pałac Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej, kościół Kapucynów. Wizyta w Łazienkach Królewskich. W miarę możliwości czasowych wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: WTOREK 6 WRZEŚNIA

Śniadanie. Msza Święta. Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium (“Gród Maryi”). Zwiedzanie Niepokalanowa: Bazylika, Panorama Tysiącelecia, Muzeum św. Maksymiliana Kolbe – Życie i dzieła, “Rycerz Niepokalanej”, grób Franciszka Gajowniczka. Szymanów – Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej. Rokitno – Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki. Tutaj prymasi Polski wypraszali łaski dla ojczyzny. Krótka wizyta u pallatynów w parafii Królowej Apostołów w Ołtarzewie. Wyższe Seminarium Duchowne Księży Palottynów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: ŚRODA 7 WRZEŚNIA

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Łowicza. Miasto swoją świetność zawdzięcza biskupom gnieźnieńskim. Katedra która stanowi mieszankę stylów renesansowego, barokowego i rokokka. W Łowiczu kryje się chyba najmniejsze muzeum świata – zamyka się w XIX-wiecznej walizie o rozmiarach 45x45x30 cm. Kolekcja obejmuje pochodzące z całego świata, wszelkiego typu często stare i sławne…guziki. Przejazd do Łęczycy. Zamek Królewski z fundacji Kazimierza Wielkiego. Kolegiata w Tumie zbudowana w XII w jako kościół pomocniczy arcybiskupów gnieźnieńskich. Jest jednym z najcenniejszych pomników architektury romańskiej w Polsce. Przejazd do Lichenia. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: ŚWIĘTO NARODZENIA NMP CZWARTEK 8 WRZEŚNIA

Sniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Obecnie największy kościół w Polsce (długość 139m., szerokość 162 m.) Budowlę wzniesiono dla upamiętnienia objawień z lat 1813 i 1850-1852, Których świadkami byli Tomasz Kłossowski i Mikołaj Sikatka. Widoczna z daleka kopuła bazyliki ma 25 m średnicy i 45 m wysokości. Na szczycie 141,5 metrowej wieży znajdują się dwa tarasy widokowe, z których przy dobrej pogodzie rozciąga się widok na odległość do 30 km. Przejazd z Lichenia do Sanktuarium Narodzenia NMP w Tulcach. Nawiedzenie sanktuarium. Obiad pożegnalny. Powrót do Katowic i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1780 pln/ osoba

(oferta dla grupy min. 35 osób)

Cena zawiera:

  • 9 noclegów, 9 śniadań i 9 obiadów lub obiadokolacji
  • transport autokarem
  • opiekę pilota i przewodników lokalnych
  • opiekę duszpasterza pielgrzymów
  • bilety wstępu, parkingi, inne opłaty

Cena nie zawiera:

  • napojów do posiłków
  • obiadokolacji w dniu pierwszym
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • ubezpieczenia NNW
  •  wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie.

DUSZPASTERZ PIELGRZYMÓW ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY PROGRAMU i KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

Zapisy: URSZULA CHMURA
kom. 607 239 047

Email: zaborowiec@op.pl

Przedpłaty: 300,00 zł  na konto:

VENITE  Urszula Chmura

61-324 Poznań, ul. Nad Krzesinką 10

Nr konta:  71 9068 1013 0000 0000 0018 8346