W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Poznańskiej im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej gościliśmy Jakuba, który przyjechał do nas z Irlandii. Pod koniec swojego turnusy podzielił się z nami przemyśleniami i swoimi doświadczeniami związanymi z dietą warzywno-owocową oraz zmianą stylu życia.

Dieta warzywno-owocowa – narzędzie do utraty wagi

Jakub opowiadał, że pierwszy raz dowiedział się o diecie warzywno-owocowej około rok temu. Decydując się na nią, zdołał stracić 20 kilogramów. Choć po diecie miał trudności z utrzymaniem efektu, ze względu na wesele, postanowił nie poddawać się i trzymać się zdrowych nawyków wypracowanych na turnusie.

Pozytywne skutki zmiany nawyków

Jakub zauważył znaczącą poprawę w swoim samopoczuciu. Skóra, włosy, paznokcie – wszystko zaczęło wyglądać lepiej. Co więcej, stał się bardziej pozytywnie nastawiony do życia.

Poza estetyką, zmiana stylu życia przyniosła także pozytywne efekty dla zdrowia Jakuba. Jego poziom cukru na czczo, który wcześniej był na poziomie stanu przedcukrzycowego, wyrównał się do normy.

„Chciałbym polecić tą dietę wszystkim osobom, które borykają się z problemami zdrowotnymi, w szczególności z chorobami z autoagresji takimi jak właśnie cukrzyca czy nadciśnienie”, radzi Jakub.

Post Daniela – więcej niż dieta

Podczas naszej rozmowy poruszyliśmy też temat różnic między klasyczną dietą warzywno-owocową a postem Daniela. Jakub wskazał, że post Daniela, oprócz korzyści zdrowotnych, oferuje także korzyść duchową. Jest to połączenie odnowy fizycznej z duchową, które w jego odczuciu przynosi niesamowite korzyści.

Przytyj na duszy, schudnij na ciele

Świadectwo Jakuba to kolejny dowód na to, że zmiana złych nawyków żywieniowych i odpowiednie podejście do zdrowia może przynieść niesamowite korzyści. Po raz kolejny sprawdza się maksyma, która przyświeca naszym rekolekcjom z postem Daniela – przytyj na duszy, schudnij na ciele.