W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Zaborówcu, podczas rekolekcji z postem Daniela, gościliśmy Adama, młodego mężczyznę z Nowego Sącza. Adam podzielił się swoimi przemyśleniami na temat duchowości, ojcostwa i zdrowego stylu życia.

Rekolekcje w Zaborówcu

Adam o diecie warzywno-owocowej i rekolekcjach w Zaborówcu dowiedział się przez internet. Szukał rekolekcji z postem Daniela, które oferują głęboką zawartość duchową, eucharystię i różne modlitwy. To, co przyciągnęło go do Zaborówca, to temat rekolekcji – moc, która bierze się z wiary oraz wieloletnie doświadczenie ośrodka.

Refleksje na temat duchowości i ojcostwa

Adam podkreślił, że obecnie rozeznaje swoje miejsce i powołanie w życiu. Dla niego ojcostwo to najwyższa forma męstwa. Myśli o roli ojca, wychowawcy i odpowiedzialnego opiekuna. Jego przemyślenia skupiają się na mocy, która bierze się z relacji z Panem Bogiem i z wiary.

W kontekście ojcostwa Adam wspomniał o swojej pracy w wydawnictwie RTCK „Rób to co kochasz”. Wydawnictwo promuje książki, które służą Panu Bogu i zachęcają do życia zgodnie z wartościami chrześcijańskimi.

Doświadczenie z postem Daniela

Adam podzielił się swoimi doświadczeniami z postem Daniela. Mimo pewnych niekomfortowych odczuć, takich jak lekki ból głowy, podczas trwania postu czuł się dobrze.

Podsumowując rozmowę, Adam podkreślił jedno z najważniejszych przesłań, jakie zapamiętał z książek wydanych w RTCK. Jacek Pulikowski mówi, że najważniejsze, co mężczyzna może zrobić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę. To zdanie stało się dla Adama ważnym przewodnikiem w jego duchowym rozwoju.

Adam z Nowego Sącza