MEDJUGORIE KONFESJONAŁ ŚWIATA

1 - 11 września 2021

 CENA: 1390 PLN + 200 EURO

 

DZIEŃ I: KATOWICE OŁOMUNIEC SVATY KOPECZEK HODONIN

Msza święta o 10:00 Gawronów 20 w Katowicach. Wyjazd z Polski. Przejazd do Ołomuńca zwiedzanie miasta: Rynek, Ratusz, Pałac Arcybiskupów, seminarium, Katedra św. Wacława, Kaplica Jana Sarkandra, Kaplica Bożego Ciała. Następnie przejazd na Święty Kopeczek: Kościół Pielgrzymkowy NMP, Sanktuarium Wizerunku NMP Miłosiernej ukoronowanego Koronami Papieskimi w 1732r., Morawska Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja. Nocleg (Hodonin).

 

DZIEŃ II:  HODONIN KAHLENBERG ZAGRZEB

Śniadanie. Msza święta w kościele św. Józefa na KAHLENBERGU. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Zagrzeb, stolica i największe miasto Chorwacji. zwiedzanie: Teatr narodowy, Uniwersytet, Cmentarz Mirogoj, wieczorny spacer. Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Zagrzebia.

 

DZIEŃ III: ZAGRZEB SZIBENIK TROGIR    Śniadanie. Przyjazd do SZIBENIKA, miasta w środkowej Dalmacji, położonego nad ujściem rzeki Krka do Morza Adriatyckiego. Spacer po starówce i zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, którą jest katedra św. Jakuba. Przejazd do TROGIRU. Zwiedzanie średniowiecznego miasta, spacer wąskimi uliczkami, rynek z ratuszem  i katedra św. Wawrzyńca Msza święta w Sanktuarium MB z Lourdes w VEPRIC Obiadokolacja. Odpoczynek.  Nocleg w Neum.

 

DZIEŃ IV:  NEUM

Śniadanie. Msza święta w NEUM. Całodzienny odpoczynek, plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg w Neum.

 

DZIEŃ V: NEUM /BOŚNIA/  DUBROWNIK /CHORWACJA/ KOTOR /CZARNOGÓRA/  Śniadanie. Msza święta w NEUM. Po śniadaniu przejedziemy przepiekną trasą widokową na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego, DUBROWNIKA (UNESCO), miasta określanego mianem „perły Adriatyku”. Patronem tego miasta jest św. Błażej. Wrażenie robią zachowane do dziś potężne mury obronne, które przez wieki broniły dostępu do miasta. Przewodnik zabierze nas na niezwykłą wędrówkę kamiennymi ulicami, podczas której zobaczymy m.in. KATEDRĘ WNIEBOWZIĘCIA NMP, KLASZTOR FRANCISZKANÓW, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów, a także dowiemy się co wspólnego miał z Dubrownikiem król Ryszard Lwie Serce, Robin Hood czy też bohaterowie serialu „Gra o tron” i „Gwiezdnych wojen”, zobaczymy zespół średniowiecznych obwarowań miejskich, gotycką studnię miejską i słynną ulicą Stradun. Po południu przejazd malowniczą trasą widokową wzdłuż Adriatyku do Czarnogóry do miejscowości KOTOR (UNESCO). Miasto położone u podnóża masywu Lovcen i okolica Boki Kotorskiej przypominają norweskie fiordy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocz gór opadają ku morzu. Zwiedzanie: cerkiew św. Łukasza, katedra św. Tryfona, mury miejskie, wieża zegarowa z XVII wieku, gotycki Pałac Drago. Powrót do hotelu w Neum. Obiadokolacja. Nocleg

 

DZIEŃ VI: NEUM MEDJUGORIE

Śniadanie. Przejazd do  Medjugorie, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 roku wg świadectwa widzących, objawia się Matka Boska (Gospa). MSZA ŚW. NIEDZIELNA, Kościół pw. św. Jakuba. Całodzienny pobyt w Medjugorie znanego miejsca licznych pielgrzymek zwanego KONFESJONAŁEM ŚWIATA. Wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja) Obiadokolacja. Przejście na nabożeństwo i wieczorną Modlitwę Różańcową. Nocleg w Medjugorie.

 

DZIEŃ VII: MEDJUGORIE MOSTAR MEDJGORIE

Śniadanie. Msza święta w MEDJUGORIE. Przejazd do miejscowości Mostar, zwiedzanie: głównym zabytkiem miasta jest XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku. Meczet, Dom Turecki.  Obiadokolacja. Przejście na nabożeństwo i wieczorną Modlitwę Różańcową. Nocleg. (Medjugorie)

 

DZIEŃ VIII: MEDJUGORIE WODOSPADY KRAVICA MEDJUGORIE

Śniadanie. Msza święta w MEDJUGORIE. Przejazd nad Wodospady Kravica. Obiadokolacja. Nocleg w Medjugorie.

 

DZIEŃ IX: MEDJUGORIE PLITWICKIE JEZIORA

Śniadanie. Msza święta w MEDJUGORIE. Przejazd do Parku Narodowego Plitwickie Jeziora – najstarszego chorwackiego parku narodowego, zwiedzanie kompleksu szesnastu malowniczo ułożonych tarasowo jezior, tworzących liczne rozlewiska, kaskady i wodospady. Obiadokolacja. Nocleg w Ludbregu lub okolicy.

 

DZIEŃ X:  SANKTUARIUM KRWI CHRYSTUSA W LUDBREGU – AUSTRIA – CZECHY – KATOWICE

Śniadanie.  Przejazd do miejscowości LUDBREG . MSZA ŚW. W SANKTUARIUM KRWI CHRYSTUSA . Przejazd przez Austrie do Czech. Obiadokolacja. Nocleg w Hodoninie  w Czechach.

DZIEŃ XI: CZECHY – KATOWICE

Śniadanie. Msza święta w katedrze w BRNIE, stolicy Moraw i krótkie zwiedzanie Starego Miasta. Powrót do Polski.

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

ZAPEWNIAMY: Przejazd autokarem lux

  • 10 noclegów ; 10 śniadań; 10 obiadokolacji,
  • Opieka pilota; Ubezpieczenie KL i NNW

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w przypadku złej pogody lub innych  przyczyn zaistniałych nie z winy organizatora.

NA BILETY WSTĘPU, WJAZDY DO MIAST, PARKINGI, PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH, ZESTAWY SŁUCHAWKOWE TOUR GUIDE NALEŻY ZABRAĆ 100 EURO.  

BP ,, Abraksas ” ul. Stawowa 3/2 Katowice 40-095 tel. 32 2068562 , 507179108 www.abraksas.com.pl, info.abraksas@interia.pl

 ZGŁOSZENIA NA PIELGRZYMKĘ U KS. WŁADYSŁAWA KOLORZ TEL 601 41 33 44 lub U PANI URSZULA CHMURA TEL 607 239 047

 

WPŁATY:
VENITE 61-324 Poznań, ul. Nad Krzesinką 10
Konto: 71 9068 1013 0000 0000 0018 8346
Z dopisem: Medjugorie Konfesjonał Świata – Ks. Wł. Kolorz